אודות

Ilan Ben Shimon

את האתר  הקמתי על מנת לשתף ידע שצברתי במהלך השנים בתחום הדיגיטל ושילובו בלמידה הן כרקורד מקצועי והן כבוגר M.A. באוניברסיטת תל אביב בפקולטה לחינוך בהתמחות בטכנולוגיות בלמידה. כיום אני מכהן כסמנכ"ל מערכות המידע של המסלול האקדמי של המכללה למנהל. בעברי ניהלתי במשך 10 שנים ISP (ספק אינטרנט) בשם MACAM במכון מופ"ת אשר מתוקצב ע"י האגף להכשרת עובדי הוראה במשרד החינוך. אני מלווה פרויקטים כיועץ טכנולוגי וכמומחה לטכנולוגיות בהוראה ולמידה, ממלא ומתמלא בהשראה בתחום זה.

בין התחביבים שלי: צילום, רכיבה על אופני שטח, טיסנאות ותעופה, נגינה בגיטרה ובקלידים. אני חובב טכנולוגיה מושבע, המאמין ששילובה בהוראה ולמידה הוא אחד מהדברים המופלאים (בין שאר הדברים) אשר מתרחשים בשנים האחרונות.

טכנולוגיה בלמידה למעשה התרחשה כבר לפני שנים רבות עם המצאת הדפוס, הלוח אשר אפשר למורה ללמד מספר רב של תלמידים, מקרן השקפים ועוד. אך השינויים המשמעותיים אשר השפעתם היא פנומנלית הם התפתחות רשת האינטרנט, מכשיר הטלפון הנייד והקלות ה"בילתי נסבלת" של הפצת התוכן ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות.

אני חובב מושבע של וידאו ברשת, מאמין שיש ליישם את עקרונות הקולנוע בלמידה ועוקב מושבע אחר יוטיוברים אשר עושים עבודה מאלפת (אשר מכניסה לכיסם מיליוני דולרים בשנה). היריעה, הכלים והאפשרויות כה רחבים עד כי אני שואל את עצמי איך אפשר לספר את כל הסיפור הזה וכיצד להגיע לכל המידע העצום אשר נצבר בתחום מידי יום/חודש/שנה.

אילן בן שמעון,
[email protected]
054-9007230
Facebook
Instagram